З ПЕРШИХ УСТ

                             

Соціальний захист медичний працівників під час пандемії

 

            Під час епідемії коронавірусу медичні працівники всієї країни, в тому числі і КП «Саратська ЦРЛ» стали найбільш вразливішими перед загрозою захворіти, при цьому в багатьох значно зросло навантаження на роботі. Як не захищати мед працівників, вони все одно знаходяться в добровільній групі ризику. Багато медичних працівників Саратської лікарні, при виконанні своїх професійних обов’язків захворіли на коронавірус. Тим медичним працівникам у яких діагностували Covid-19, виконавчим комітетом Саратської селищної ради була надана одноразова матеріальна допомога на лікування.

              Важливою проблемою стала оплата праці медпрацівників КП «Саратська ЦРЛ» в умовах пандемії. Медичні працівники виявляють громадянську відповідальність та людську мужність, надаючи допомогу хворим в умовах підвищеного ризику для здоров’я, надмірного фізичного та психоемоційного навантаження, не отримуючи за це відповідної оплати праці. Це значно погіршує рівень захисту медичних та інших працівників в умовах підвищеного ризику захворювання на інфекційні хвороби. Особливо загострилася ця проблема зараз, коли працівники, зайняті наданням медичної допомоги населенню, проведенням лабораторних і та інших досліджень з проблем коронавірусу COVID-19 під час виконання ними професійних обов'язків, постійно наражаються на ризики захворювання.

            З метою підтримки медичних працівників селища Сарата, виконавчим комітетом Саратської селищної ради в березні 2020 року, 123 медичним та іншим працівникам КП «Саратська центральна районна лікарня Саратської районної ради Одеської області», КП «Саратський центр первинної медико-санітарної допомоги Саратської районної ради Одеської області», «Саратська підстанція екстреної медичної (швидкої) допомоги», була надана одноразова матеріальна допомога на загальну суму 123,0 тис грн. 

    У зв’язку з суттєвим збільшенням захворюваності на коронавірус в Саратському районі інфекційне відділення КП «Саратська ЦРЛ» завантажено, на базі терапевтичного відділення було облаштовано друге інфекційне відділення. У зв’язку з тривалим лікарняним завідувача інфекційним відділенням,  цей дуже складний в наш час напрямок роботи очолив завідувач терапевтичним відділенням КП  «Саратська ЦРЛ»  В. Черешньовський, який практично оселився на роботі, самовіддано надаючи допомогу хворим.  Так само, самовіддано свою роботу в складних умовах пандемії,

 безпосередньо контактуючи з хворими на коронавірусну хворобу,  виконує лікар – педіатр О. Подуст. Наприкінці березня 2020 року парламент ухвалив законопроект, який встановлює надбавки до заробітної плати медичним та іншим працівникам залученим до протидії епідемії коронавірусу. На справі все виявилось зовсім по іншому, медичні працівники Саратської лікарні не от¬ри¬ма¬ють обі¬ця¬них вла¬дою над¬бавок. З метою їх підтримки, враховуючи щоденний безпосередній контакт з коронавірусними хворими, 15 вересня 2020 року, двом лікарям виділена матеріальна допомога в розмірі по 5,0 тис грн та сьогодні 23.09.2020 року, теж за рішенням виконавчого комітету селищної ради 7 працівникам середнього та молодшого медичного персоналу інфекційного та терапевтичного відділення  надана матеріальна допомога в розмірі по 3,0 тис грн на загальну суму 21,0 тис грн.

Виконавчий комітет Саратської селищної ради, депутатський корпус та апарат ради висловлює щиру подяку всім медичним працівникам Саратької лікарні за вашу відданість і безумовну віддачу своїй роботі. Нехай вона завжди буде вашим покликанням, ключовою справою життя, а вже потім обов’язком.

Як голова Саратської селищної ради звертаюсь до своїх колег, голів сільських ради на території яких мешкають медичні працівники Саратської  лікарні, які у своїй роботі мають безпосередній контакт з коронавірусними хворими, ініціювати та знайти можливість з власних сільських бюджетів матеріально підтримати медичних працівників Саратської лікарні – мешканців вашого села.

                                                                                                            З вдячністю та повагою А. Негодяєв

    Непростим для працівників КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)», вихованців та батьків видався 2020 – 2021 навчальний рік, який розпочався з призупинення роботи дошкільного закладу в березні 2020 року та у зв’язку з певним зниження динаміки захворюваності на коронавірус рішенням КМУ був забезпечений перехід до другого етапу послаблення карантину з 22.05.2020 року.  25 травня 2020 року, КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» став першим дошкільним закладом в районі, який  відновив свою  роботу в умовах пандемії, максимально підготувавшись до повернення дошкільного освітнього процесу, організувавши повну гігієнічну та санітарну обробку приміщень закладу, ігрових та спортивних майданчиків дезінфікуючими засобами. Для прийняття дітей в дошкільний заклад Саратська селищна рада  повністю забезпечила заклад всім необхідними для його функціонування в умовах адаптивного періоду: безконтактними термометрами, дезінфікуючими засобами для миття поверхонь та обробки рук, паперовими рушниками та засобами індивідуального захисту. На виконання карантинних вимог постійно проводилася дезінфекція території.  
          Дошкільнята  з родинами радісно сприйняли звістку про відкриття закладу для відвідування дітей. Практичний психолог та вихователі щоденно інформували батьків через Інтернет мережі про необхідність підготовки малюків до приходу в дитячий садок та перебування там в нових незвичних умовах. Консультації, рекомендації та поради батькам «Як підготувати дитячий імунітет до атаки COVID-19 за допомогою лікарських рослин», «Адаптація в запитаннях та відповідях», «Організація психологічного супроводу в період адаптивного карантину», «Як знизити тривожність у дітей», «Як правильно користуватися індивідуальними засобами захисту»  тощо - все це систематично висвітлювалося в соціальній мережі на сторінці фейсбуку «Сарата. Дитсадок». 
          З розумінням сприйняли батьки нові правила прийому дітей до дошкільного закладу: щоденний температурний скринінг, опитування їх щодо стану здоров’я дітей, не можливість заходити до будівель дитячого садка, носіння захисних масок, додержання соціальної дистанції та інші.
        Надзвичайно важкими і морально і фізично видались перші дні та тижні роботи в нових умовах для працівників дошкільного закладу. З перших днів в дитсадку функціонували всі вісім вікових груп, які відвідували 50-60 дітей. З кожним днем кількість дітей збільшувалась. Перше підтвердження захворювання на  COVID-19 у працівника групи, самоізоляція контактних як дорослих так і дітей, проходження тестів ПЛР, призупинення функціонування цієї групи, а потім – дезінфекція групових та приміщень загального користування, ігрових майданчиків, альтанок...І знову дитячий садок продовжував працювати, а колектив старався виконувати всі необхідні протиепідемічні заходи.
         А потім виявлення коронавірусної  інфекції у одного з вихованців; знову відправлення на самоізоляцію працівників та дітей, закриття цієї групи. Проведення дезінфекції приміщень та території, де перебували малюки та дорослі цієї групи. Тепер уже  всі працівники (31 особа) вимушені були пройти лабораторні тести.
       Завдяки злагодженим діям Саратської селищної ради, виконавчого комітету селищної ради, селищного голови, адміністрації закладу та всіх його працівників,  дитячий садок продовжував приймати дітей. Зараз його відвідує  порядком 100 малюків.
        В період карантину, за відсутністю дітей, працівники провели поточний ремонт всіх приміщень обох корпусів, привели в порядок  ігрові та спортивні майданчики, відремонтували та пофарбували ігрові та спортивні споруди, лавки, столи тощо. 
       Сьогодні, 21 вересня 2020 року у  КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)», на відкритому повітрі, у затишному дворику малюків, відбулись  загальні збори трудового колективу закладу, на яких працівники закладу розглядали питання розподілу преміального фонду в розмірі 319,0 тис грн, що був створений Саратською селищною радою до професійних свят всеукраїнського Дня дошкілля - 27.09.2020 року та до Дня працівників освіти – 04.10.2020 року. На зборах, одноголосно, було вирішено, що кожен працівник закладу, відповідно до особистого внеску в розвиток дошкільного виховання, враховуючи складні умови в яких доводиться працювати при карантині, отримає грошову винагороду, а саме: 5 працівників адміністрації ДНЗ по 8,5 тис грн,  13 вихователів по 8,0 тис грн та  решта працівників (23 особи) по 7,5 тис грн.
      Варто зазначити, що не в продовження «Передвиборчого буму», як зазначає у своїх постах «аргументовано» «експерт» А. Сухарський, а другий рік поспіль, Саратська селищна рада виділяє одну і ту ж суму, в розмірі 319,0 тис грн,  з селищного бюджету,  на заохочення працівників дошкільного закладу з нагоди професійних свят, яку трудовий колектив розподіляє відповідно до особистого внеску кожного працівника в загальні результати роботи.
       Саратська селищна рада, виконавчий комітет та апарат ради  висловлює щиру подяку всім працівникам КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» за щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм. Ви виховуєте майбутніх науковців, урядовців, зірок і просто добрих людей – майбутнє Сарати та України!
      Міцного здоров’я Вам, щастя, добра та натхнення, а найголовніше – відчуття вдячності за свою роботу від дітей, батьків, місцевого самоврядування та держави.

                                        

                                                       Сарата  у сьогоденні

Сьогодні, 09 вересня 2020 року, силами працівників  КП «САРАТАКОМУНСЕРВІС» проведені наступні роботи:

- Відповідно до рішення пленарного засідання сесії Саратської селищної ради та її виконавчого комітету проведені підготовчі роботи  із встановлення навісу від атмосферних опадів на майданчику прилеглої до ринку території  для здійснення торгівлі пенсіонерами та іншими мешканцями пільгових категорій.

  Розпочалися роботи  з благоустрою прилеглих територій по  вул. Ігнаца Ліндла від перехрестя вул. Вокзальної до залізничної колії, а саме: спилювання та вирубка порослі, сухостою, покіс трави та бур’янів. 

- За зверненнями  активних мешканців селища  Ольги Небоги, Анастасії Кюркчу…, продовжено роботу по  благоустрою скверу біля початкової школи (спил сухостою та крупних гілок, що несуть загрозу життю та безпеці дітей), для використання «зеленої» зони майданчику для проведення  уроків на відкритому повітрі учнів початкової школи.

        - Продовжуються роботи  з ремонту водопроводу по вул. Миру, № 40. При цьому  у двоповерховому вісімнадцяти квартирному  будинку, завдяки тимчасовому повітряному водогону безперервно  продовжується подача питної води. 

- Продовжуються роботи з благоустрою лісопарку напроти чотирьох та п’ятиповерхового будинків по вул. Лесі Українки.

  Сарата вшанувала день пам’яті загиблого учасника

                    бойових дій в АТО     Максима Кривиденка.


         Сьогодні, 9 вересня 2020 року,  сумна дата: три роки з дня загибелі нашого земляка, саратця – Максима Кривиденка.
         О 10-ій годині ранку біля пам’ятної дошки загиблим воїнам АТО – Дмитру Сирбу та  Максиму Кривиденку для вшанування пам’яті Максима зібрались його батько – Ігор Кривиденко, представники громадськості селища, трудових колективів комунальних підприємств, учні  восьмих класів Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступені гімназія», Саратський селищний голова Анатолій Негодяєв, апарат селищної ради, бойові побратими Максима Кривиденка, представники райвійськомату, настоятель Свято- Покровського храму селища Сарата протоієрей Владислав Шіман.
        Зі словами вдячності за мирне небо над головою, за мужність, патріотизм та віру в нашу незалежну Україну, з глибоким співчуттям та гордістю за нашого земляка Максима Кривиденка виступили селищний голова Анатолій Негодяєв, голова Одеського інституту пам’яті Сергій Гуцулюк, побратим Максима – Олег Семашко, в.о.завідувача КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» Стефанія Грищук, учениця Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступені гімназія» Валерія Лавриненко, секретар селищної ради Світлана Єрьоменко.
        З глибоким сумом за втрату сина та великою гордістю за нього, був виступ батька Максима – Ігоря Кривиденка. 
        Прозвучала молитва та виступ настоятеля Свято-Покровського храму православної Церкви України, протоієрея Владислава Шімана, який звернувся до присутніх на заходах учнів - не забувати патріотів, загиблих земляків нашого селища, вчитись у них патріотизму та дорослішайти з думкою  за нашу незалежну Україну, її розбудову та майбутнє.
          Присутні поклали квіти до меморіальних дощок та вшанували пам’ять  загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання.
             Заходи закінчились словами «СЛАВА УКРАЇНІ!» - «ГЕРОЯМ СЛАВА!».
 Надалі бойові побратими Максима відвідали його поховання, де вшанували його пам’ять та поклали квіти.
                                                        Так:  «Герої не вмирають! Пам’ять за них вічна!»
                                                                          Саратська селищна рада

 

 

              Завтра у середу  09.09.2020 року виповнюється 3-я річниця з дня загибелі воїна Збройних Сил України -  саратця  Максима  Кривиденко 1994 року народження.
Вшанування героя АТО нашого земляка відбудеться о 10.00 годині біля  меморіальних дошок загиблим воїнам АТО на подвір’ї  Саратського НВК (ЗОШ І-ІІІступені- гімназія)
             Запрошуємо саратців і гостей прийняти участь у вшануванні загиблого захисника Вітчизни Максима Кривиденка.

                                                    Саратська селищна рада.

    

 Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки! 

Щиро вітаю вас з Днем знань – урочистим святом, яке завжди означає відкриття нової і часто нелегкої дороги до знань, до нових звершень та самостійного життя.

Дякуємо вам, шановні наші вчителі за  самовіддану працю та бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління. 

Бажаю усім, хто 1 вересня прийде до навчальних закладів здобувати знання, досягти свої мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. Ніколи не зупиняйтесь на дорозі Знань, вона цікава і по справжньому нескінченна! Нехай підґрунтям щасливого життя будуть міцне здоров’я, особисте щастя, терпіння і мудрість, натхненна думка та щирі почуття.

       З новим навчальним роком!

З глибокою повагою,

Саратський селищний голова АНАТОЛІЙ НЕГОДЯЄВ
 

 

                                           ДОЧЕКАЛИСЬ!
На виконання селищної Програми утримання та розвитку інфраструктури доріг на 2020 рік,  24 серпня 2020 року почались роботи з капітального ремонту дорожнього покриття по вулиці Новоселів селища Сарата, які проводить підприємство з м. Татарбунари ФОП «Айрапетян А.С.» 
Проведення цих робіт частина мешканців вулиці Новоселів чекали майже 40 років! Де була грунтова дорога тепер рясніє чорна асфальтована стрічка дорожнього покриття. З великим задоволенням молодші мешканці вулиці вже освоюють її, як  велосипедну  доріжку а в тупикових зонах як  ігровий майданчик.  А дорослі мешканці із вдячністю  показують та коментують  свою гарну заасфальтовану дорогу (фото додається)
                                  Саратська селищна рада

 

   

                                        До Дня визволення селища Сарата від німецько-                                                              фашистських загарбників

                                    Шановні мешканці громади!

23 серпня 2020 року  – знаменна в історії селища Сарата  і в житті кожного з мешканців району  дата – 76-річниця з Дня визволення селища Сарата від німецько-фашистських загарбників.

І сьогодні, напередодні цього святкового дня, ми висловлюємо слова щирої вдячності нашим ветеранам, які ціною власного життя та неймовірних страждань вибороли право на свободу українському народові. 

 Уславлюємо  тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.

Українці ніколи не забудуть про цю сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Батьківщини.

Шановні земляки! Будьмо гідними наступниками героїчного покоління визволителів, бережімо стабільність та мир, гуртуймось для того, щоб спільними зусиллями зробити життя  кращим.

Шановні ветерани! Ваші мужність і відвага, героїзм та нескореність духу є зразком для прийдешніх поколінь. Міцного вам здоров'я, довгих років життя, любові та уваги рідних.

З повагою,

Саратський селищний голова  Анатолій Негодяєв

                                                                        Шановні мешканці громади!

Щиро вітаю Вас із визначним святом — Днем Незалежності України!

Ця славетна дата навіки увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

Від усієї душі зичу вам, вашим рідним та колегам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

З повагою,

Саратський селищний голова                          Анатолій Негодяєв

 

 

                                                   

                                                                           До відома мешканців селища

Селищна рада продовжує інформувати  відносно ситуації в КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок) на COVID – 19:
 Станом на  11 серпня  2020 року  КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» працює в штатному режимі. У  7 - ми групах  відвідуваність склала 77 дітей.
Стан здоров’я всіх працівників та вихованців закладу, що прийшли до дитячого садка, за даними щоденного моніторингу -  задовільний.
Помічник вихователя середньої групи, яка проходила курс лікування від корона вірусної хвороби, пройшла повторне лабораторне дослідження, результат тестування – негативний, приступила до  роботи.

Відповідно до розпорядження Саратського селищного голови від 11.08.2020 року № 62-А-2020 відновлюється функціонування групи раннього віку у КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» з 12 серпня 2020 року.
В дошкільному закладі забезпечено дотримання усіх вимог санітарного законодавства, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25 щодо організації діяльності закладу у період адаптивного карантину та дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2.

                        Ситуація в закладі стабільна та контрольована.
                                           Саратська селищна рада

                                                     До відома мешканців селища
Продовжуємо інформувати  відносно ситуації в КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок) на COVID – 19:
 Станом на  10 серпня  2020 року  КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» працює в штатному режимі. У  7 - ми групах  відвідуваність склала 67 дітей.
Стан здоров’я працівників та вихованців закладу, що прийшли до дитячого садка, за даними щоденного моніторингу -  задовільний.
03.08.2020 року  29 працівників дошкільного закладу пройшли тестування методом ПЦР на COVID – 19. Вранці 10 серпня 2020 року отримані негативні результати лабораторних досліджень на 29 працівників, що підтверджують про відсутність  COVID – 19.
Стан здоров’я дитини, вихователя та помічника з групи раннього віку, які перебувають на самоізоляції, задовільний.
Помічник вихователя середньої групи, яка проходила курс лікування від корона вірусної хвороби, пройшла повторне лабораторне дослідження, результат тестування – негативний, вона перебуває на лікарняному вдома.
В дошкільному закладі забезпечено дотримання усіх вимог санітарного законодавства, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25 щодо організації діяльності закладу у період адаптивного карантину та дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2.

                        Ситуація в закладі стабільна та контрольована.
                                          Саратська селищна рада

Інформація відносно діяльності ПП "СП "Успіх" (свиноферма)

 Сьогодні  17:00 годині на адресу Саратської селищної ради надійшла відповідь  Державної екологічної інспекції України (м. Київ) відносно погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі колективного звернення мешканців селища Сарата щодо діяльності свиноферми.(додається)

              Обговорюємо Стратегію соціально-економічного розвитку

             майбутньої Саратської об,єднаної територіальної

              громади    на період  2021-2027 років

 04 серпня 2020 року у сесійній залі Саратської селищної ради відбулася зустріч з професором, доктором економічних наук, проректором Одеського національного економічного університету Анатолієм Івановичем Ковальовим та  доцентом кафедри  економіки підприємств та організації підприємницької діяльності Одеського національного економічного університету Олегом Миколайовичем Бабійом, з питання розроблення Стратегії соціально-економічного розвитку Саратської об’єднаної територіальної громади на період  2021-2027 років (далі Стратегія).
Для участі  у цій зустрічі  Саратський селищний голова А.Негодяєв запросив сільських голів майбутньої Саратської об’єднаної територіальної громади: Зорянського сільського голову – Райчеву Вікторію Дмитрівну (відсутня за поважних причин), Новоселівського сільського голову – Анну Петрівну Тетью, Світлодолинського сільського голову Володимира Протасовича Проданова, Введенського сільського голову – Юрія Івановича Чернишова, Мирнопільського сільського голову – Вадима Петровича  Петковича, Долинського сільського голову – Ларису Валентинівну Мілован, Михайлівського сільського голову – Супрягу Галину Василівну.
Анатолій Ковальов та  Олег Бабій розповіли присутнім головам, що мета Стратегії полягає у налагодженні взаємодії між представниками влади, громади та бізнесу для вирішення спільних проблем мешканців населених пунктів, які увійшли до складу об’єднаної територіальної громади, забезпечення економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності, інвестиційної привабливості, якості життя у громаді через ефективне використання ресурсів. Стратегія громади буде сфокусована на перетворенні громади на конкурентоздатну територію комфортного проживання, де створені належні умови для всебічного та гармонійного розвитку людини, громаду з наданням якісних адміністративних послуг, у якій є можливість знайти цікаву та добре оплачувану роботу.
Присутні сільські голови розповіли які природні копалини є на території сільських рад, історії створення громад,  про їх колишні назви, основні пріоритети та можливості розвитку громади,   проблемні питання, які необхідно вирішувати (фото додається)
Результатом зустрічі стала всебічна підтримка присутніх про необхідність розроблення Стратегії, обмін інформацією зі  статистичних даних з питань економічного, соціального та культурного розвитку, показників виконання сільських та селищного бюджетів за 2019 рік, планів на 2020 рік.
Домовились, що 14 серпня 2020 року, буде проведено повторну зустріч  з обговорення розроблення Стратегії. Запрошуємо до участі в обговоренні активних мешканців селища Сарата. Чекаємо на ініціативи та пропозиції. 

                                                                            Саратська селищна рада.

                

                                                                                      До відома мешканців селища

Станом на  05 серпня  2020 року  КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» працює в штатному режимі. Працює 7 груп, відвідуваність складає 65 дітей.
Стан здоров’я працівників та вихованців закладу, що прийшли до дитячого садка, за даними щоденного моніторингу -  задовільний.
В дошкільному закладі забезпечено дотримання усіх вимог санітарного законодавства, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25 щодо організації діяльності закладу у період адаптивного карантину та дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2. 
        Стан здоров’я дитини з групи раннього віку, вихователя та помічника вихователя, які  перебувають на самоізоляції,  задовільний.

                           Очікуємо на результати тестування 29 працівників закладу.

                                    Ситуація в закладі стабільна та контрольована.
                                                  Саратська селищна рада

     

                                                                                  До відома мешканців селища

Станом на  04 серпня  2020 року  КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» відновив свою роботу. Працює 7 груп, відвідуваність складає 58 дітей.
Як інформувала селищна рада, 03 серпня 2020 року  тестування на COVID – 19, пройшли 29 працівників дошкільного закладу. Отримання результатів тестування планується на четвер цього тижня.
Стан здоров’я працівників та вихованців закладу, що прийшли до дитячого садка, за даними щоденного моніторингу -  задовільний.
На самоізоляції знаходяться два працівники групи раннього віку та 6 дітей з ранньої групи, їх стан здоров’я задовільний.
                                         
   Ситуація в закладі стабільна та контрольована.
                                                   Саратська селищна рада

                                                               До відома мешканців селища

Саратська селищна рада надає чергову проміжну інформацію відносно КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)»: 

Відповідно до розпорядження Саратського селищного голови  від 31 липня 2020 року № 57-А-2020 «Про посилення контролю за виконанням карантинних заходів в КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)», 03 серпня 2020 року (понеділок) 29 працівників закладу  пройшли  тестування на COVID – 19.
В цей день дошкільний заклад не приймав дітей і був закритий на дезінфекцію, яка проведена по всіх групових приміщеннях та території  закладу. Проведено обробку посуду, іграшок, замінено білизну, рушники, робочий одяг персоналу, тощо. Прибудинкова територія закладу, альтанки старанно оброблені дезінфікуючими засобами працівниками КП «САРАТА КОМУНСЕРВІС». 
04 серпня 2020 року дошкільний заклад готовий приймати дітей. Працюватиме 7 груп,  окрім групи раннього віку, у якій два вихователі знаходяться на самоізоляції.

                        Ситуація в закладі стабільна та контрольована.

                                         Саратська селищна рада

 

                                                    До відома мешканців селища

Станом на  10 год. ранку 31 липня 2020 року  у КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» стан здоров’я працівників та вихованців закладу, що прийшли до дитячого садка, за даними щоденного моніторингу -  задовільний.
Працюють у закладі 7 груп, відвідуваність 62 дітей.
Причина відсутності дітей: знаходяться на оздоровленні з батьками, зі слів батьків симптомів коронавірусної хвороби у відсутніх дітей не спостерігаються.

На самоізоляції знаходяться три працівники групи раннього віку та 6 дітей, які контактували із хворою дитиною даної групи та були  відсторонені від відвідування закладу до отримання результатів тестування. 
Станом на 16.00 годин 31.07.2020 року стали відомі результати тестування на COVID – 19: всі шість результатів тестування дітей – негативні,  серед трьох вихователів групи раннього віку – два позитивні, один негативний.
Відповідно до розпорядження Саратського селищного голови  від 31 липня 2020 року № 57-А-2020 «Про посилення контролю за виконанням карантинних заходів в КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)», підготовлено список всіх працівників закладу  для  проходження  тестування на COVID – 19.
Дошкільний заклад в понеділок  03.08.2020 року буде закрито для проведення дезінфікуючої санітарної обробки. 
Про подальше функціонування закладу всіх батьків вихованців буде повідомлено.
                        Ситуація в закладі стабільна та контрольована.
                                        Саратська селищна рада

                                          Гордість нашого селища
Сьогодні 31 липня 2020 року випускники 11 класів Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія» приймали вітання у зв’язку із закінченням навчання.
В.о. директора Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія» Л.О. Коваль, заступник директора з виховної роботи Праведна Л.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Варзар С.О.,  класні керівники 11 класів – А.М. Москаленко, Маковецька Н.М. від щирого серця привітали своїх вихованців із закінченням школи – гімназії, вручили їм дипломи за участь в учнівських олімпіадах, конкурсах та  активну участь у шкільному житті.
Гордість нашого селища  - це наші медалісти, чотири золотих та одна срібна! Золоті медалі отримали Дар’я Бурлака, Антон Кушнір, Кароліна Маслінкова, Каріна Туліс. Срібну медаль отримала  Єлізавета Середа.
Саратська селищна рада рішенням виконавчого комітету селищної ради від 30 липня 2020 року № 133, відзначила наших медалістів Почесною грамотою  та грошовою винагородою у розмірі 5000 грн. кожному.
Від імені селищного голови А.Негодяєва,  почесні грамоти та сертифікати на отримання грошової винагороди медалістам вручила секретар селищної ради С.Єрьоменко, побажавши їм успіхів у самостійному дорослому житті, нових звершень та досягнень, залишатись і подалі такими же старанними, цілеспрямованими та наполегливими.
                                                   В добрий час ВАМ ДІТИ!
                                                  Саратська селищна рада 

                                                       До відома мешканців селища

Саратська селищна рада надає чергову проміжну інформацію  відносно КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)»:  станом на 29 липня 2020 року у дошкільному закладі функціонує 7 груп із постійно 8/ми  працюючих.  Відокремленим Підрозділом Саратського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено дезінфекцію вологим методом приміщень групи раннього віку, проведена обробка посуду та інвентарю в групі.
Сьогодні, 29 липня 2020 року пройшли тестування  три  працівники та шестеро дітей, які контактували із хворою дитиною і відсторонені від відвідування закладу на самоізоляцію  до отримання результатів тестування.  Зі слів батьків, всі діти цієї групи здорові, симптомів корона вірусної хвороби не спостерігається. 
На території та в приміщеннях дошкільного закладу забезпечено проведення усіх необхідних протиепідемічних заходів. Садок відвідало 63 дитини. 
Ситуація в дошкільному закладі стабільна та контрольована.
                                              Саратська селищна рада

                             

                                                       ОГОЛОШЕННЯ

                                         Шановні мешканці селища Сарата

29 липня 2020 року у зв’язку з екстреним позаплановим відключенням електроенергії  з 10 год. до 17 год. на центральній водонапірній станції (район поліклініки), водонапірним баштам Шевченка 1 та Шевченка 2,   тимчасово буде припинено  подачу холодної води абонентам  вулиць:

- Лесі Українки;

- Тіниста;

- Перемоги;

- Шевченка;

- Першотравнева;

- провул. Першотравневий;

- Космонавтів;

- Гагаріна;

- провул. Висотний;

- Крістіана Вернера (частково), район «П’ятихаток», дрібні номера ;

- Соборна;

- Чкалова  (частково);

- Ігнаца Ліндла(частково);

- Вокзальна  (частково);

- Річкова (частково);

- Новий жилмасив (вул.Сонячна, Лісова, Пушкіна);

- Вулиці «Нової Сарати»

Тимчасово буде припинена  подача холодної води. Попереджаємо що електроенергію подадуть о 17.00 год.  Водопостачання буде відновлено увечері  після 20.00 год. 

                                              Саратська селищна рада

                                                                                 

                                                                                                  ПОДЯКА
Саратська селищна рада висловлює  щиру подяку Юхиму та Олегу Тропанцям, Георгію Златову та працівникам КП «САРАТА КОМУНСЕРВІС» - Віктору Саламасі, Олександру Бабічу, Григорію Чемерису та Павлу Сливка  за високопрофесійну,   дуже складну та відповідальну роботу в зеленій зоні початкової школи та житлового будинку по вул.  Халікова,73, по здійсненню спилу сухих дерев, які заввишки біля 30 метрів, та являли собою велику небезпеку для життєдіяльності людей, інфраструктури, тощо. Фото додаються.
                                          Саратська селищна рада

                                        

                        КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» і COVID – 19

Сьогодні, 28 липня 2020 року,  від адміністрації КП «Саратський ЦПМСД» - головний лікар О. Стогній, отримано повідомлення, що 27.07.2020 року у дитини групи раннього віку КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)", виявлено підтверджений аналіз на COVID – 19. Джерело інфікування, за припущенням, в середині родини.
Одночасно отримано протокол позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Саратської райдержадміністрації  № 36 від 27.07.2020 року щодо посилення контролю за  недопущенням подальшого ускладнення епідемічної ситуації, вжиття необхідних дієвих заходів у випадку порушення санітарного законодавства, та посилення контролю за виконанням карантинних заходів на території Саратського району.
Відповідно до даних документів Саратський селищний голова А. Негодяєв видав розпорядження від 28.07.2020 року № 54-А-2020 «Про посилення контролю за виконанням карантинних заходів в КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)». Адміністрацією дошкільного закладу, 28 липня 2020 року відсторонено від відвідування закладу до отримання результатів тестування 6 вихованців групи раннього віку та 3/х працівників, які безпосередньо контактували із хворою дитиною.

У цей же день, зусиллями лабораторного центру,   було проведено дезінфекцію приміщень закладу.

Дитячий дошкільний заклад  закриватись не буде.
 На сьогодні, ситуація у дошкільному закладі стабільна та контрольована. Чекаємо результатів тестування, що надійдуть на кінець  тижня.
                                        Саратська селищна рада.

                                  Саратська селищна рада – Антону Антонову
 Небольшая часть зеленой зоны в Саратской ЦРБ, расположенная напротив реанимационного и хирургического отделений была благоустроена (уложены 20 кв.м. тротуарной плитки и установлены 3 парковые скамейки) по просьбе сотрудников этих отделений и администрации больницы ( гл. врач – Е. Нагнойный), за спонсорские средства предпринимателей Сараты – С. Терехина и Н. Негодяевой.
                                               Саратська селищна рада

                                            Щодо ситуації відносно шкідливої 
                                           діяльності свиноферми ПП «СП «Успіх»

Саратська селищна рада продовжує інформувати мешканців селища  про кроки, які вона здійснює відносно шкідливої для здоров’я людей та довкілля діяльності свиноферми ПП «СП «Успіх».
За станом на 24 липня поточного року, через п’ять тижнів! з  дня відправлення клопотання селищної ради з проведення перевірки (а в цей час свиноферма продовжує отруювати викидами повітря !!!), отримано відповідь Державної екологічної інспекції в Одеській області від 21.07.2020 року № 2725/13, стосовно відсутності підстав  про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю). Єдиною підставою для відмови від проведення перевірки є елементарна формальність -  відсутність на скаргах мешканців селища  написаної дати (число, місяць, рік)?, хоча у наявності на скаргах є реєстраційний штамп селищної ради про отримання скарг та їх реєстрацію  - 15.06.2020 року.
Також селищною радою до Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації 08.07.2020 року був направлений запит щодо отримання ПП «СП «Успіх» 
ДОЗВОЛУ на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
 Сьогодні, 24.07.2020 року за № 3282/04-22/3320 від 22.07.2020року, до селищної ради надійшла відповідь вищевказаної структури про те, що ПП «СП «Успіх»   ДОЗВІЛ  на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, який є обов’язковим документом для функціонування свиноферми не надавався!
У   створившихся обставинах,   селищна рада вимушена  на адресу Державної екологічної інспекції в Одеській області 24.07.2020 року направити повторне клопотання  - вимогу (в якій усунутий «вагомий» недолік попередньої вимоги),  про проведення перевірки діяльності свиноферми з додаванням відповіді Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації
про відсутність у  ПП «СП «Успіх»  ДОЗВОЛУ на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
                                                      Саратська селищна рада

 

Відповідь Саратської селищної ради на коментар Андрія Граматика, спеціаліста методкабінету КП «Саратська ЦРЛ» у соціальній мережі «Фейсбук», група «Сарата понад усе», відносно стану доріг на території Саратського лікувального комплексу.


Пряма мова Анжели Агапової «… Дороги такие на территории больничного комплекса, что создается впечатление что по ним танковая дивизия каждый день ездит. Вопрос руководству Вы что по этой дороге не ходите, а летаете?»
Селищна рада відповідає словосполученнями, аргументами, доводами, використаними Андрієм Граматиком у своїх  коментарях на пост Анатолія Сухарського  щодо безоплатних медичних послуг. Сподіваємось що вийде.
 І так:  «Почему  вы врете Андрей Иванович? Нехорошо. Взрослый же человек… не имея доказательств это – голословие, пустозвонство, если хотите»
А тепер по суті території Саратської центральної районної лікарні: земельна ділянка, на якій розміщена інфраструктура КП «Саратська ЦРЛ» та КП «Саратський ЦПМСД» відноситься до земель комунальной власності   селищної ради. Інфраструктура, до складу якої входять об’єкти нерухомості, в тому числі:  капітальні будівлі та споруди, проїзди, проходи, площадки, тощо, є власністю Саратської районної ради (голова - Ю. Переправка), і  знаходяться в оперативному управлінні Саратської районної державної адміністрації (голова – Є.Кабатов), з витікаючими звідси наслідками: хто повинен займатись внутрішніми лікарняними дорожніми проїздами?!
Тому, на нашу думку, вам правильніше було би  відповісти так: «… Простите, сейчас я не могу ответить вам на этот вопрос, вам лучше обратится… Тем более такого рода ответы в ваших комментариях были !!!»  

                                               Саратська селищна рада

                                   До відома мешканців селища

Станом на 22 та 23 липня 2020 року  у КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» стан здоров’я працівників та вихованців закладу, що прийшли до дитячого садка задовільний. Працюють у закладі 8 груп, відвідуваність дітей  за два дні 73 та 74 відповідно. Середню групу №2 відвідують 11 дітей.  У дітей які знаходяться  вдома, симптоми коронавірусної хвороби, зі слів батьків, не спостерігаються. Діти в закладі відсутні з різних причин: хто з батьками відпочиває на морі, хто поїхав до бабусі, хто разом з батьками у відпустці знаходиться вдома. В закладі постійно виконуються всі  необхідні протиепідемічні заходи в умовах адаптивного карантину. 

Жодного хворого або із симптомами захворювання ні серед дітей, ні серед працівників закладу не має. Ситуація в дошкільному закладі стабільна та контрольована.

                                                 Саратська селищна рада                                                                 

                                                                  До відома мешканців селища

Станом на 21 липня 2020 року  згідно розпорядження Саратського селищного голови від 17.07.2020 року № 51-А-2020 року, відновлено функціонування середньої групи № 2 КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» з 20 липня 2020 року.
На сьогодні цю групу відвідують 10 вихованців, всі батьки надали довідки від сімейного лікаря про стан здоров’я дітей.
Працюють у закладі 8 груп, які  відвідують 74 дитини.
В закладі забезпечено організацію всіх необхідних протиепідемічних заходів в умовах адаптивного карантину. 
 Медичною службою дитячого садка проводиться щоденний ранковий температурний скринінг та візуальний огляд працівників і вихованців, які прийшли до дитячого садка. Збирається інформація, аналізується та прогнозується ситуація з дітьми, які тимчасово не відвідують заклад (з яких причин, стан здоров’я дитини та його родини). Якщо стан дитини визиває хоч малий сумнів, така дитина до закладу не допускається.

Жодного хворого або із симптомами захворювання ні серед дітей, ні серед працівників закладу не має. 
Ситуація в дошкільному закладі стабільна та контрольована.

                                                                         Саратська селищна рада

                                                   Хроніка буднів
Сьогодні, 17 липня 2020 року, працівниками комунального підприємства «САРАТА КОМУНСЕРВІС» виконується дуже відповідальна робота.
На території селища є багаторічні сухі дерева, висотою понад 25-30 метрів, які несуть загрозу життю та майну наших мешканців.
У зв’язку із тим, що в комунальному підприємстві немає власної автомашини – вишки, таку спецтехніку  мусимо орендувати в м. Арциз, один час користування якої для підприємства коштує 750 грн./год. на обробку (спилювання крони, сухих гілок, стовбуру) необхідно як мінімум 2 години. 
Сьогодні спиляні сухе аварійне  дерево по вул. Соборній, біля тимчасової споруди ФОП С. Жмутського та  по вул.. Лесі Українки у дворі  будинку № 17. (фото додається) 
 В черзі, в селищі Сарата, по  виконанню спилу  декілька десятків аварійних дерев (за заявами мешканців), що буде виконано на протязі 2-3 місяців поточного року.

Саратська селищна рада

 

                                                  До відома мешканців селища
Станом на 17 липня 2020 року  за повідомленням головного лікаря КП «Саратський ЦПМСД» Стогній О.П. від 16.07.2020 року № 315 про надходження негативних  результатів взятих 10.07.2020 року аналізів ПЛР на COVID – 19, у 8 працівників та 13 вихованців дошкільного закладу, що свідчить про відсутність COVID – 19, та клопотання  в.о. завідуючої КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» Грищук С.М. від 17.07.2020 року № 114  про надання дозволу на відновлення роботи середньої групи № 2 з 20 липня 2020 року Саратська селищна рада повідомляє про відновлення функціонування середньої групи № 2 КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» з 20 липня 2020 року.  
Працюють всі працівники, які перебували на самоізоляції.
Жодного хворого або із симптомами захворювання ні серед дітей, ні серед працівників закладу не має. Сьогодні дитсадок відвідало 64 дитини. 
Ситуація в дошкільному закладі стабільна та контрольована.            
                                                   
Саратська селищна рада     

                                                 До відома мешканців селища
Саратська селищна рада надає чергову проміжну інформацію  відносно КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)»:  станом на 16 липня 2020 року у дошкільному закладі функціонує 7 груп із постійно 8 працюючих. Середня група № 2 ще закрита на карантин, її робота,  буде відновлена після отримання  двох останніх (повторних) результатів   тестування дітей  та особливого розпорядження.       Результати лабораторних досліджень на COVID-19.   восьмих працівників та 11 вихованців  – негативні.  
       До роботи приступили всі працівники, які перебували на самоізоляції.
Жодного хворого або із симптомами захворювання ні серед дітей, ні серед працівників закладу не має. Сьогодні дитсадок відвідало 68 дітей. Роз’яснювальна робота з батьками дітей середньої групи № 2 дошкільного закладу проводиться через соціальні мережі Інтернет.  Зі слів батьків, всі діти цієї групи здорові.  Ситуація в дошкільному закладі стабільна та контрольована.            
                                                Саратська селищна рада
                                   

                                                   До відома громадян
Повідомляємо, що на звернення Саратської селищної ради з приводу проведення перевірки з дотримання природоохоронних заходів ПП «СП «Успіх» (свиноферма), яке було направлено   електронною поштою 12 червня 2020 року до Державної екологічної інспекції в Одеській області,  та яке даною структурою коректувалось на протязі  трьох тижнів і тільки  08.07.2020 року було відправлено до Державної екологічної інспекції України (м. Київ) щодо отримання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України, отримано відповідь Державної екологічної інспекції в Одеській області, яке селищна рада доводить  до відома мешканців.
Про дату та час проведення перевірки, сподіваємось за участю селищної ради та мешканців селища,  та її результати повідомимо мешканців додатково.

                                        Саратська селищна рада

                             

 

 

         До відома мешканців селища
Саратська селищна рада надає чергову проміжну інформацію  відносно КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)»:  станом на 15 липня 2020 року у дошкільному закладі функціонує 7 груп із постійно 8 працюючих. Середня група № 2 закрита на карантин, робота, якої буде відновлена після отримання всіх результатів   тестування та особливого розпорядження. 
8 працівників, які мали безпосереднє відношення до роботи цієї групи та 13 вихованців, які відвідували дитячий садок, пройшли тести на COVID-19.  
Результати лабораторних досліджень  восьмих працівників та 8 вихованців  – негативні.  
Результати тестів на трьох дітей ще не надійшли, двоє дітей  сьогодні пройшли повторне лабораторне дослідження, тому що було недостатньо матеріалу для проведення тестування.  До роботи приступили всі працівники, які перебували на самоізоляції.
Жодного хворого або із симптомами захворювання ні серед дітей, ні серед працівників закладу не має. Сьогодні дитсадок відвідало 70 дітей. 
Ситуація в дошкільному закладі стабільна та контрольована.            
                                          Саратська селищна рада

 

                                     До відома мешканців селища
Саратська селищна рада надає проміжну інформацію відно
сно КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)»:  станом на 14 липня 2020 року до   КП «Саратський ЦПМСД» (головний лікар - Стогній О.П.) надійшли результати тестування методом ПЛР на COVID – 19, на 6 працівників дошкільного закладу (з 8 працівників), які були відібрані 10 липня 2020 року -  результати негативні.
Результати тестів  ще на 2 /х працівників закладу та на 13 вихованців середньої групи № 2, які були відібрані теж 10 липня 2020 року ще невідомі.
 Самоізоляція працівників та дітей середньої групи № 2 продовжується до отримання результатів тестів.
Жодного хворого або симптомів захворювання ні у дітей, ні у працівників закладу Саратський ДНЗ немає. Ситуація у дошкільному закладі стабільна та контрольована
                                         Саратська селищна рада

 

Відповідь на коментар Антона Лобана, 
щодо будівлі колишньої статистики

       Саратська селищна рада, вважає за необхідне внести ясність та відповісти на кометар Anton Loban про «цікаві документи, які забули» чим полегшити йому пошук документів.
09.12.2019 року на адресу селищної ради надійшов лист від Саратської РДА №02-32/1453, за підписом Голови Саратської РДА  А. Лобана (додається). Зазначеним листом селищну раду було поставлено до  відома, що прийнято із сфери управління Державної служби статистики України до сфери управління Саратської РДА, а саме, з балансу Головного управління статистики в Одеській області за актом приймання-передачі  на баланс Саратської РДА нежитлову будівлю загальною площею 242,8 кв.м, а також сарай, надвірні споруди, інші споруди, що розташовані за адресою: Одеська область, Саратський район, смт Сарата вул. Крістіана Вернера,105а. У зв’язку із закінченням процедури оформлення зазначеної нежитлового приміщення за Саратською РДА, Саратській селищній раді надали можливість розглянути питання прийняття даного державного нерухомого майна до комунальної власності територіальної громади селища Сарата.
24.12.2019 року селищною радою на пленарному засіданні селищної ради був розглянутий зазначений  лист  та пропозиція щодо прийняття даного державного нерухомого майна до комунальної власності територіальної громади селища Сарата. З зазначеного питання прийнято відповідне рішення №1112-VІІ «Про створення комісії з вивчення питання щодо доцільності надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади селища Сарата нежитлової будівлі по вул. Крістіана Вернера,105а та земельної ділянки під нею» (додається).
В цей самий час, голова Саратської РДА А.Лобан звернувся з заявою до фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях про включення будівлі колишньої статистики до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації. Про зазначений факт  селищна рада дізналась лише з листа голови Райради Переправки Ю.П. 27.01.2020 року №01-17/33 (додається).
    . Таким чином пропозиція голови ДРА А. Лобана про прийняття державного нерухомого майна (будівлі статистики) до комунальної власності територіальної громади селища Сарата втратила свою актуальність, селищну раду позбавили права отримання даної будівлі у власність включивши її до переліку об’єктів малої приватизації. 

 

Відповідь селищної ради Любові Клим на її пост у соціальній мережі Facebook.
                                              Шановна Любов Клим!

На Ваш пост у соціальній мережі Facebook  щодо надання періодичної інформації про стан пандемії в селищі та  в районі, а не епізодами…, Саратська селищна рада повідомляє, що повною інформацією з цього питання володіють голова Саратської райдержадміністрації (далі РДА), Є. Кабатов (він же керівник комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА, далі комісія ТЕБ та НС) та районний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації (як виконавчий орган, координуючий роботу по COVID -19 усіх структур району, задіяних з цього питання) який очолює – Т.Мельник, завідувач ВП Саратського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України». 

З моменту настання карантину через COVID – 19, з 13 березня 2020 року по 09 липня 2020 року в Саратській РДА проведено 27 засідань комісії ТЕБ та НС (з №6 по №33), з питань посилення контролю за виконанням  карантинних заходів на території району, у тому числі і селищі Сарата, на ці засідання, незважаючи на неодноразові офіційні  звернення до Є.Кабатова, навіть не надавши відповіді, жодного разу для прийняття участі, насамперед з ситуацій у селищі Сарата, не запросили Саратського селищного голову, який у першу чергу згідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та Законів України, виконання актів Президента та відповідних органів виконавчої влади та несе за це персональну відповідальність.

Тому, враховуючи вищезазначене, для отримання відповіді щодо стану пандемії в селищі та в районі, пропонуємо Вам звернутись до голови Саратської РДА Є. Кабатова, який зобов’язаний періодично, як це робить Голова Одеської ОДА – М. Куций (у масштабах області), інформувати мешканців Саратського району по ситуації, пов’язаної з COVID – 19. 

                                             Саратська селищна рада

 

                          КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» і COVID – 19

Учора, 09 липня 2020 року, у кінці робочого дня від адміністрації КП «Саратський ЦПМСД» - головний лікар О. Стогній, отримано повідомлення, що 08.07.2020 року у працівниці середньої групи № 2 КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)", виявлено підтверджений випадок COVID – 19, та запропоновано працівникам закладу, які мали безпосередній контакт, направити до інфекційного відділення на обстеження ПЛР на COVID – 19 – 10.07.2020 року з 08:00 до 9:00 год.
Одночасно отримані протоколи позачергових засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Саратської райдержадміністрації  № 32 від 06.07.2020 року, № 33 від 09.07.2020 року, щодо недопущення подальшого ускладнення епідемічної ситуації, вжиття необхідних дієвих заходів у випадку порушення санітарного законодавства, та посилення контролю за виконанням карантинних заходів на території Саратського району.
Відповідно до даних документів Саратський селищний голова А. Негодяєв видав розпорядження від 09.07.2020 року № 50-А-2020 «Про посилення контролю за виконанням карантинних заходів в КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)», яке організаційно узгоджено з начальником районного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, завідувачем Відокремленого Підрозділу Саратської міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» (далі лабораторний центр) -  Т. Мельник та   головним лікарем КП «Саратський ЦПМСД» -  О. Стогній.
Напередодні, 06 липня 2020 року селищний голова провів зустріч з колективом дошкільного закладу з питань  дотримання карантинних заходів.
 09 липня 2020 року о 17: 00 годині. селищним головою проведено  зустріч з адміністрацією закладу, вихователями та батьками дітей середньої групи № 2, з якими було обговорено ситуацію, яка склалась, задачі та цілі, яких треба досягти. На зборах була висловлена головна спільна думка: в умовах, коли працівник у закладі не працює вже 12 діб (тобто,  протягом 12 діб з хворим не мають контакти ні діти, ні працівники), симптомів захворювання ні у дітей, ані в родинах та працівників закладу немає, усім зробити максимум зусиль, з урахуванням проведення необхідних карантинних заходів,
щоб дитячий садок не закривати.
У цей же день, зусиллями лабораторного центру,   було проведено дезінфекцію приміщень закладу.
10 липня 2020 року проведено  тестування методом ПЛР працівників закладу, які визначені (що мали контакт із хворою),  вихованців середньої групи №2 (за згодою батьків) на  COVID – 19. З цієї доби вихованці середньої групи № 2 знаходяться на самоізоляції до отримання результатів тестування.
На сьогодні, на кінець робочого тижня ситуація у дошкільному закладі стабільна та контрольована. Хворий працівник знаходиться у спеціалізованиму інфекційному відділенні в м. Ізмаїл,  її стан здоров’я стабільний.
Жодного хворого або симптомів захворювання ні у дітей, ні у працівників закладу Саратський ДНЗ немає. 
Чекаємо результатів тестування, що надійдуть на початку наступного тижня.
                                        Саратська селищна рада.

                Єтнографічний Фестиваль « Корона Посейдона» в Тузлівських лиманах.

З шостого по сьоме липня 2020 року за підтримки Одеської обласної адміністрації на територій Національного природного парку "Тузловські лимани" проходив еколого-етнографічний фестиваль "Корона Посейдона".У святковому концерті української пісні приймали участь:

• Народна артистка України Світлана Мирвода;

• Народний артист України Тарас Компаніченко;

• Заслужена артистка України Руслана Лоцман;

Одеський обласний центр української культури, порадував глядачів українськими піснями та обрядовим дійством на березі моря напередодні свята Івана Купала.В концертній програмі також приймали участь рок-гурти 

• Гурт "Друже-музика", м. Одеса;

• Гурт "Очеретяний кіт", м. Вінниця;

• Гурт "Сармати", смт. Сарата, селищний будинок культури;

Наші музиканти з гурту "Сармати" на високому рівні представили музичну культуру півдня Одещини, та зарядили глядачів потужною музичною енергією.

Додаємо фотозвіт.

 

                                               Щодо стану будівлі бувшого районного Відділу статистики

Останнім часом у соціальній мережі Facebook з’явились коментарі мешканців селища та району щодо аварійного стану будівлі бувшого районного Відділу статистики, розташованого  в смт Сарата по вул. Крістіана Вернера,105/а,та зі слів деяких з них:  будівля статистики знаходиться на балансі Саратської селищної ради.

З метою внесення роз’яснень з цього питання надаємо до відома громадян відскановані документи -  рішення селищної ради, відповіді на звернення селищної ради до  Саратської районної державної адміністрації та Саратської районної ради відносно власника вищевказаної будівлі та її подальшої долі.

1. Рішення Саратської селищної ради від 10 квітня 2013 року № 852-УІ «Про клопотання Саратської селищної ради щодо вжиття заходів стосовно аварійного стану будівлі районного Відділу статистики в селищі Сарата»

 

2.Лист Головного Управління статистики в Одеській області від 16.02.2018 року № 09-10/68 на ім,я голови Саратської РДА - Лобана А.А.

3. Копія Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 29.01.2019 року, власник нежитлового приміщення – Саратська районна державна адміністрація (далі Саратська РДА)

4. Копія Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, земельна ділянка передана у постійне користування Саратській РДА на підставі розпорядження Саратської районної державної адміністрації № 127/А – 2019 від 02.05.2019 року 

 

5. Звернення Саратської селищної ради від 09.01.2020  року № 15-02-14 до Саратської РДА та Саратської райради від 09.01.2020 року № 16-02-14  щодо забезпечення недоступності людей до аварійної будівлі бувшого районного Відділу статистики.

 

6. Відповідь Саратської РДА від 20.01.2020 року № 01-24/42/74 на адресу Саратської районної ради відносно подальшої долі будівлі.

7. Відповідь Саратської районної ради від 27.01.2020 року № 01-17/33 на адресу Саратської селищної ради з додатком відповіді Саратської РДА .

На наш погляд, Саратська селищна рада зробила важливі кроки щодо прийняття будівлі районного Відділу статистики на баланс територіальної громади селища Сарата та забезпечення недоступності людей до даної аварійної будівлі.

Однак, відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 29.01.2019 року № 154228102 власником даної будівлі є Саратська районна державна адміністрація.

Листом Регіонального відділення Фонду державного майна по Одеській та Миколаївській областях від 28.12.2019 року № 04-08-02316 Саратську районну державну адміністрацію було повідомлено, що до Регіонального відділення, як до державного органу приватизації надійшла заява про включення даної будівлі до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації.

Цим самим була ініційована приватизація даної будівлі, яка триває по теперішній час.

Саратська селищна рада

 

12.06.2020 року Саратською селищною радою на адресу  Саратського Управління Держпродспоживслужби  та Саратської районної державної адміністрації, було надіслано звернення стосовно надходження скарг мешканців селища Сарата на наслідки діяльності свиноферми ПП «СП Успіх», приналежністю родині депутата Одеської Обласної Ради Сулакова О.С.

Надаємо Вам до відома отримані селищною радою відповіді:

1. Звернення селищної ради до Саратського Управління Держпродспоживслужби:

  

2. Отримані відповіді:

Констатуємо, що дані відповіді селищній раді є відвертою відпискою  на фактичні порушення ПП «СП «Успіх» (свиноферма) вимог природоохоронного законодавства:

-  відстань свиноферми  від житлових будинків повинна становити 500 метрів;

- відповідно до вимог Закону України «Про атмосферне повітря» у підприємства немає в наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними об’єктами в атмосферне повітря (видає дозвіл Департамент екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації);

-  ПП "СП "Успіх" не зверталось до селищної ради за наданням згоди  на розміщення цього об,єкту, сфера екологічного впливу якого включає відповідну територію (пункт 38 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

- не відібрані проби атмосферного повітря для перевірки їх на відповідність гранично-допустимим концентраціям забруднюючих речовин, що  належить до повноважень Управління Держпродспоживслужби.

Все це звучало у скарзі селищної ради до Саратського управління Держпродспоживслужби та райдержадміністрації, проте   замість відповіді на важливі для мешканців селища питання, надіслана інформація  несуттєвого значення (дані про реєстрацію юридичної особи, тощо)

До уваги мешканців смт Сарата

07  та 08 липня 2020 року працівниками Саратської дільниці Татарбунарського РЕМ будуть проводитись планові ремонтні роботи та відключення електропостачання на території селища з 8.00 до 18.00. У зв'язку з чим 07 липня 2020 року подачу холодної води на всій території селища буде  тимчасово припинено.

08 липня 2020 року подачу холодної води, яка здійснюється з комплексу артезіанських свердловин по вул. Соборна ( вище поліклініки) центральна свердловина,телевишка (новий жилмасив, вул. Л.Українки) тимчасово буде припинено.

Просимо мешканців селища мати необхідний запас води.

 

                ВНИМАНИЕ АБОНЕНТАМ ХОЛОДНОЙ ВОДЫ 

ИНФОРМАЦИЯ КОММУНАЛЬНОГО ПРЕДПРИЯТИЯ " САРАТА КОМУНСЕРВИС " ОТНОСИТЕЛЬНО С СИТУАЦИЕЙ ПОДАЧИ ВОДЫ НАСЕЛЕНИЮ САРАТЫ !
                    Уважаемые абоненты, потребители холодной воды !
За последнюю неделю резко ухудшилось обеспечение водой отдельных участков Сараты: улиц Новой Сараты, ул. Соборной (бывшая Котовского ) от переулка Игнаца Линдла ( бывшая Карла Маркса ), улиц бывшего военного городка, Гагарина, переулок Первомайский, ул. Первомайская.
Перепады давления воды в течении суток - связаны с непродуктивным, не по назачению её использованию ( полив ), при этом все скважины функционируют в штатном режиме поднимая в башне Рожновского, как обычно паспортный объём воды. Порывов водопроводной сети НЕТ, они ликвидированы.
Убедительная просьба к абонентам, - рационально по прямому назначению используйте холодную воду. 
Будьте не безразличными к её потерям своевременно сообщая о периодически происходящих порывах водопроводной сети.

С уважением,
Администрация
КП « САРАТА КОМУНСЕРВІС »

   

                                                                       До відома громадян


На протязі останніх двох місяців поточного  року, практично кожного дня до селищної ради надходять звернення  мешканців південно-східної частини селища Сарата, вулиць: Заводська,Осіпенко, Молодіжна, Зарічна, Новоселів, Промзона, 28 червня, Рогізного, Крістіана Вернера, які стурбовані наслідками діяльності свиноферми ПП «Успіх» на навколишнє середовище та здоров’я громадян, оскільки  функціонування свиноферми супроводжується постійним нестерпним запахом. 
Засновниками  даного  підприємства є – Ірина та Геннадій Сулакови, керівником підприємства є Тетяна  Сулакова (дружина, брат та мати  депутата Одеської обласної ради - Олега Сулакова). 
Свиноферму розташували  в межах селища, на території бувшої міжрайбази по вул. Чкалова, 62, на відстані 100-250 метрів від житлових будинків, при нормі не менш 500 метрів. В ній, зі слів працівників підприємства утримується до 3 тисяч голів свиней. Така діяльність свиноферми порушує право людини на безпечне для життя і здоров’я довкілля, гарантоване ст. 50 Конституцією України. Речовини, які викликають появу смороду: сірководень, метан, аміак та вуглекислий газ -  є небезпечними для людини. В достатніх концентраціях вони є токсичними та можуть викликати дуже важкі  проблеми зі здоров’ям.  
  Саратська селищна рада направила листа зі  зверненнями  мешканців селища (приблизно100 підписів) до Державної екологічної інспекції України в Одеській області, управління Держпродспоживслужби, голови Саратської райдержадміністрації Є. Кабатова та  депутата Одеської Обласної ради О. Сулакова.

Сподіваємось, що державні контролюючі органи вживуть відповідні дієві заходи щодо усунення порушень санітарно-ветеринарного законодавства,  про результати яких, мешканців селища буде обов’язково повідомлено.
Також звертаємось до совісті депутата Одеської Обласної ради, від партії «Наш край» - О. Сулакова  почути своїх виборців, не руйнувати здоров’я людей та не ганьбити добре ім’я Одеської Обласної Ради.

                                                                 Саратська селищна рада

В,їздні ворота в ПП "Успіх" (свинокомплекс на 3000 голів в смт Сарата, вул Чкалова, 62)

Територія ПП "Успіх", в далені - корпуса свинокомплексу

В,їздні ворота в ПП "Успіх" зі сторони залізничної станції

Внутрішній двір свинокомплексу ПП "Успіх"    

Залізнична станція Сарата розташована у 70/ти метрах від свинокомплексу ПП "Успіх"Жилий багатоквартирний будинок по вул Чкалова,56, розташований біля залізничної станціїї у 100 /а метрах від свинокомплексу

На знімках, наданих до тексту публікації, відображено ПП "Успіх"- свинокомплекс, з яких ми бачимо, що це підприємство діє, однак зовнішнє ніде не зазначено його реквізітів: назва, адреса. Вона розташовано у 70-ти метрах від залізничного вокзалу, у 100 -а метрах від багатоквартирного житлового будинку залізничників, у 250 метрах від жилого масиву "Нова Сарата", вулиці: Новоселів, Рогізного, Молодіжна, Зарічна, 28 червня, Суворова, Степова, Осіпенко, Чкалова, де мешкає приблизно до 1000 громадян селища.

О пребывании  проездом,  Дмирия Радулова  в Саратской громаде


Читая на странице  Интернет – газеты  «Топор» пост  «Глава Одесской ОГА провел «тайные»  встречи в Саратском районе по обьединению громад», невольно задаешься мыслью, зачем автору писать то, чего на самом деле априори небыло.
Действительно,  в Сарате по инициативе   директора Департамента економической политики и стратегического планирования Одесской облгосадминистрации  – Дмитрия Радулова, была проведена встреча с жителями, представителями трудовых коллективов и общественности поселка.
На этой встрече  Дмитрий Радулов объяснил, что по решению Кабинета Министров Украины, согласно последнего обсуждения Перспективного плана формирования объединенных территориальных громад Одесской области,    село Заря Саратского района вошло в Саратскую объединенную территориальную громаду. И это решение законное и  соответствует Методике, разработанной Кабинетом Министров Украины ! 
Таких сел как Заря, с устойчивым экономическим потенциалом и другими исключительными особенностями,  в Украине не мало. И если оставить это село одной административной единицей, то это приведет к тому, что и другие десятки населенных пунктов Украины заявят о своем желании остаться одной громадой в составе одного села, поселка …
 Кабинет Министров Украины этого прецедента не допустил!  И поэтому село Заря, так и не объединившись  добровольно с каким  либо из соседних сельских советов района, вошло в Саратскую ОТГ…
 Встреча в Саратской громаде ни в коем случае не должна была оскорбить чувства и желания жителей Зари, а тем более, как пишет корреспондент газеты «ТОПОР»  - «уничтожить село»! Мы глубоко убеждены, что каждое из восьми сел Саратской ОТГ  является единственным, уникальным и неповторимым. И   это прекрасно!!!

                                            Саратский поселковый совет
 

 

                 Відповідь Саратської селищної ради на пост адміністратора

                               «Сарата понад усе» Анатолія Сухарського

                                                                 Пане Анатолію!

Уважно читаючи Ваш пост із занепокоєння щодо «насування» складної ситуації з питання недофінансування Саратського дошкільного закладу, скорочення груп та працівників закладу, обмеження відвідування дітей,  в умовах зменшення надходжень до бюджетів, у зв’язку із засухою та настанням карантину, Саратська селищна рада офіційно повідомляє, що ніяких передумов  у Саратському дошкільному закладі для вищевказаних негараздів немає. 

Дошкільний заклад з середини березня 2020 року,  не зважаючи на припинення фінансування з районного бюджету (за який і Ви, як депутат районної ради теж персонально відповідаєте), фінансується  із селищного бюджету у повному обсязі, ніякого скорочення груп, працівників, обмеження відвідування дітей не обговорювалось та не передбачається. 

У закладі працює 8 груп зі списочною кількістю 168 дітей,  з середнім відвідуванням (до карантину) – 117  дітей (70,0 % від загальної кількості дітей). Після карантину заклад працює вже тиждень, відвідуваність складає від 50 до 75 дітей. 

У районі, крім Саратського ДНЗ працює тільки Надеждинський ДНЗ.

Діти забезпечені трьохразовим харчуванням, кошторис якого з 2019 року складає: для дітей віком від 3 до 6 (7) років – 33,00 грн. (з розрахунку 19,80 грн. – бюджетні кошти (60%)  - 13,20 грн. – батьківська плата (40%);

Для дітей до 3/х років – 24 грн. ( з розрахунку: 14,40 грн. – бюджетні кошти (60%) – 9,60 грн. – батьківська плата – (40%).

Крім того, встановлені пільги по платі за харчування дітей у розмірі 50 % за 1 дітодень норми харчування сім’ям, які мають трьох або більше дітей ( таких дітей  - 37), що складає 22,1 % від загальної кількості дітей  і 100% пільги сім’ям, в яких виховуються діти позбавлені батьківського піклування, сироти, діти воїнів АТО (10 дітей -  6,0%).  Дитячий садок з кінця  2019 року та 5 місяців 2020 року прийняв  17  дітей з  сіл району, з них - 7 дітей  з сіл Зоря, Новоселівка, Михайлівка Саратського району, що увійшли до складу Саратської об’єднаної територіальної громади.

Саратський дошкільний навчальний заклад єдиний серед садків району, який має систему водоочистки води, і вихованці закладу отримують якісну очищену від усяких сумішей воду для приготування їжі та напоїв.

 Де Ваша депутатська ініціатива перед районною радою, у впродовж п’яти років Вашої каденції, щодо встановлення за рахунок коштів районного бюджету, водоочисного обладнання в усіх шкільних та дошкільних закладах району, як першочергового та пріоритетного напрямку?

З настанням карантину у зв’язку із коронавірусом, селищною радою за рахунок селищного бюджету на 2020 рік у КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок) направлено  435,528 тис. грн., з них:

- 4,5 тис. грн. – на придбання  3(трьох)  безконтактних термометрів за ціною 1500 грн. кожний, для організації протиепідемічних заходів у закладі дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину, для проведення обов’язкової термометрії вихованців та працівників дошкільного закладу;

- 23,5 тис. грн.  - на придбання   необхідних дезінфекційних засобів, матеріалів та інвентарю.

- 407,528 тис. грн. – на виплату заробітної плати за квітень та травень місяці поточного року працівникам дошкільного закладу, у зв’язку із припиненням надходження районної субвенції на утримання дошкільних закладів із захищених статей видатків, що є порушенням укладеного договору № 1 від 08 січня 2020 року між Саратською районною і селищною радами та Бюджетного Кодексу України, і Ви, як депутат Саратської районної ради, прекрасно  знаєте що за рахунок субвенції з районного бюджету повинно йти  фінансування дошкільних закладів. 

Станом на 01.06.2020 року борг по районній субвенції на утримання КЗ Саратський «ДНЗ (ясла-садок)» складає 570,0 тис. грн!

Саратська селищна рада в період карантину  на профілактику, захист та протидію COVID – 19, направила 522,2 тис. грн. з  селищного бюджету, з них:

- 131,0 тис. грн. на одноразову матеріальну допомогу (підтримку) медичним працівникам – саратцям КП «Саратська ЦРЛ», КП «Саратський центр  ПСМД», Саратського «ПЕМД»; 

- 31,4 тис. грн. на індивідуальні засоби захисту, засоби дезінфекції та антисептики для медичних працівників вищевказаних установ;

- 209,8 тис. грн.   на придбання пересувного рентгенапарату для ЦРЛ.;

- 150,0 тис. грн. на    матеріальну допомогу мешканцям пільгової категорії селища Сарата.

Так, за ці останні три місяці поточного року (березень, квітень, травень) загальна сума направлених коштів  селищного бюджету на вищевказані цілі склала – 957,728 тис. грн., майже мільйон.

Ці кошти зняті з виконання важливих та теж  пріоритетних для селища питань: ряду соціальних, безпекових  направлень,  проведення капітального та поточного ремонту: доріг, мережі водозабезпечення та водовідведення, тротуарів, вуличного освітлення селища, тощо.

Ви запропонували саратцям зробити вибір: куди першочергово вкладати кошти селищного бюджету – чи в  дитячий садок? чи в  благоустрій  кладовища?, та не забувайте, що кладовище це теж один із найважливіших соціальних об’єктів Сарати, там вічним сном спочивають наші батьки, брати, сестри, у деяких діти. Не кощунствуйте на шпальтах соціальних мереж, не вводить у оману та не провокуйте мешканців селища!

 Саратці  пам’ятають  в якому стані були ці кладовища чотири роки тому, та в якому стані вони зараз, і це стосується не тільки кладовищ, це стосується і доріг, тротуарів, вуличного освітлення, водопостачання та в особливості дитячого садка і  соціальної забезпеченості та   захищеності  різних верств населення селища, на яку витрачено у 2019 році  – 1437,3 тис. грн., а за 5 місяців 2020 року –  921,4. тис. грн.

                                                     Саратська селищна рада

                              Як окремі мешканці селища турбуються  про його благоустрій …
Шановні мешканці селища Сарата,  31 травня 2020 року (неділя) з  23:00 до 24:00 години,  особа  жіночої статі – мешканка селища Сарата скоїла  навмисний злочин -  крадіжку з квітників перед вікнами будівлі  селищної ради, а саме: вирвано з корінням та викопано за допомогою лопати  5 кущів троянд, які були висаджені восени 2019 року та вже почали розквітати. Дуже шкода праці працівників селищної ради та КП «САРАТАКОМУНСЕРВІС» які приклали багато зусиль, щоби висадити їх, зберегти в умовах засухи, здійснюючи регулярний полив та внесення добрив.  
На відео  з камер зовнішнього спостереження зафіксовано спосіб у який зазначена  особа здійснила крадіжку, двічі повертаючись на місце злочину. На відео видно що це скоєно літньою жінкою. Вражає її нахабність, враховуючи те, що  вона прийшла на місце злочину вже  з лопатою, мішком та здійснювала злочинні дії у присутності підлітків, які в цей час відпочивали на лавочці біля селищної ради, та навіть у них  не викликало підозри  те, що на їх очах скоюється злочин. Який же приклад було подано молоді?! 
Пропонуємо «шановній» мешканці у впродовж доби повернути троянди на місце, «заздалегідь дякуємо їй за співпрацю в озелененні селища і сподіваємось на порозуміння» 

                                                          Саратська селищна рада

   

 

 

                             

 

 

 

                                                                      Любі діти! Шановні батьки!
    У перший день літа в Україні, як і в усьому світі, відзначається Міжнародний день захисту дітей. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість та надія.
    Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Ми прагнемо, щоб вони зросли здоровими, радісними, розумними, прославляли свої родини і свій рідний край.
    Бажаю, щоб сьогодні й кожного наступного дня дитячі серця відчували тепло та любов, а всі зусилля дорослих єднались заради їх щасливого майбутнього. Сподіваюсь, що маленькі саратці  виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю своєї родини та рідного селища.
    Зичу вам, дорогі хлопчики та дівчатка успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул! А дорослих закликаю сьогодні і кожного дня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце. Нехай наші діти будуть здоровими і щасливими! 
Світлого всім нам майбутнього!

                    З повагою ‒ Саратський селищний голова Анатолій Негодяєв

 

                                                                             МИ ВІДКРИЛИСЬ!
    27 травня, в перший день після відновлення роботи КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)», колектив працівників радо зустрічав вранці своїх вихованців на території обох корпусів закладу. До діток на ранковий прийом завітав і голова Саратської селищної ради Негодяєв Анатолій Леонідович.
   Всі працівники і гість  суворо дотримувались масочного режиму, батьки також, як і  всі без винятку були в масках, дехто з батьків і своїх діток привів в масці. Тата і мами ввічливо відповідали на запитання медичних працівників та вихователів про стан здоров’я дитини, чемно надавали довідки від  сімейного лікаря  щодо проходження медогляду та дозволу відвідувати дитячий колектив. В рюкзачках, мішечках та пакетах хлопчики та дівчатка несли свої змінні речі. Медичні сестри, приймаючи дітей, вимірювали температуру кожному безконтактними термометрами, а педагоги фіксували результати в спеціальних зошитах. Температурний скринінг  проводився кожній дитині ще двічі впродовж дня.
        Перед початком роботи закладу усім працівникам виміряли температуру. При вході в заклад кожен  пройшов через спеціально оброблену деззасобом доріжки та обробив  антисептиком руки.  Всім членам колективу видані рукавички, які використовуються під час в особистій гігієні дітей, приготуванні  їжі, утилізації відходів в роботі з деззасобами тощо, кухарі та інші працівники харчоблоку зразу приступаючи до роботи одягли їх. Масочного режиму всі педагоги, спеціалісти, обслуговуючий та технічний персонал дотримуються впродовж дня. 
Поки медсестри приймали дітей, вихователі в цікавій формі заохочували малят до словесних, дидактичних ігор, спостереження за довкіллям, сім’єю голубків, яка поселилися на шовковиці при вході в дитячий садок. Діти відразу помітили годівничку, яку змайстрував робітник дитсадка за їх відсутності. І одразу всі зголосилися приносити крихти пташеняткам, а ті в свою чергу ніби теж зраділи дітворі, показуючи їм свої голівки з гніздечка.
       По закінченню прийому дітей, вихователі в певному порядку, дотримуючись рекомендованої відстані,  проходили з дітьми по карантинному килимку в свої групові приміщення.
       З радістю діти міняли взуття та забігали в групу, помітивши багато нових насаджених квітів, зустрілися зі своїми улюбленими мешканцями куточків природи, і готуючись до сніданку гарненько помили ручки. Малята не розуміли, де поділися їх індивідуальні полотняні рушнички. І тут доросли показали їм розміщення одноразових рушників та навчили, як правильно брати рушничок, витирати личка та ручки і поміщати його в поліетиленовий одноразовий пакет, який знаходиться в спеціальній урні. Старшим дошкільнятам пояснили, чому такі правила поведінки в умивальних кімнатах, а маленьким ще й допомогли обслужити себе. 
   На сніданок, згідно меню, сьогодні була геркулесова солодка каша з родзинками, чай з лимоном та печиво, що з задоволенням з’їли діти. Після сніданку та відвідування туалетної кімнати в ігровій формі за власним прикладом вихователі навчали дітей користуватися правилами захисту, правильно кашляти, поводити себе в колективі в групі, на майданчику та в оточуючому середовищі. А ще пояснили, чому зараз в приміщеннях відсутні килими, м’які іграшки тощо. 
    Діти щиро признавалися, що сумували без друзів, вихователів, дитячих гойдалок та розваг. А ще вони серйозно розповідали про своїх сестричок та братиків, які не ходили до школи, а навчалися вдома.
     Горошком розбіглися дошкільнята по своїх майданчиках на ранкову прогулянку. Їм було цікаво роздивлятися дві нові розмальовані альтанки на території, гарні квіти на клумбах, виготовлених героїв казок, які ніби раділи  зустрічі з дітлахами. 
Вихованці дитсадка вдосталь порозважалися на своїх гойдалках, каруселях та інших ігрових приладдях на свіжому повітрі, позаймалися на спортивних спорудах на спортмайданчиках. 
Вихователі для них підготували різноманітні ігри та вправи, які б донесли важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання, надали пріоритет активностям всіх дітей, обмежуючи при цьому безпосередній фізичний контакт між дорослими та малюками. Хоча під час прогулянок не було використано значної кількості іграшок, але дітям було весело та цікаво, вони бігали та розважалися.
   Поки педагоги розважали та гралися з малятами, їх помічники та весь технічний персонал вкотре забезпечували санітарні протиепідеміологічні заходи в групових приміщеннях та маршових сходах, протираючи підлогу, меблі, столи, стільчики, ручки дверей із застосуванням дезінфікуючих розчинів.   А кухарі,  тим часом, готували на обід такі страви: борщ український червоний та картопля по-домашньому з м’ясом, салат овочевий і мультивітамінний сік. 
         Вранці, під час сніданку,  діткам трохи незвично було сидіти не на своїх місцях, так як розміщення в кімнатах переформатовано таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання. А вже на обід діти залюбки зайняли свої нові  місця. В спальних  кімнатах вони теж тимчасово лягли на ліжечка так, щоб дотримуватись тимчасових вимог.
      Після денного сну  та оздоровчих процедур, вимірювання температури, діти вийшли на другу прогулянку, де знову гралися, розважалися, спілкувалися. 
      На вечерю їх чекали макарони відварні з вершковим маслом, риба запечена з овочами, хліб та компот із сухофруктів. Додому діти повертаються із 16.30 год. до 18.00 год. 
    А завтра знову ми радо будемо зустрічати своїх вихованців і надіємося, що їх уже буде не 52, як сьогодні, а вдвічі більше.  Для діток кухарі приготують такі смачні  страви: на сніданок – пілаф рисовий, вітамінний салат, чай та хліб з маслом; на обід  - суп з вермішеллю, картопля смажена в духовці з м’ясом, оселедець, хліб, напій з сухофруктами; на вечерю – котлета рибна парова тушкована в томатному соусі,  каша гречана, огірок маринований, хліб, сік.   

                                     Адміністрація КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)»

 

 

 

До відома батьків дітей селища Сарата

У зв’язку з поетапним послабленням карантинних обмежень, «Уряд дозволив відкрити заклади дошкільної освіти з 25 травня. Що найважливіше - рішення про відкриття закладів дошкільної освіти у кожній області приймає комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій залежно від епідеміологічної ситуації. Якщо епідеміологічна ситуація сприятлива, засновникам важливо забезпечити заклад відповідно до вимог головного державного санітарного лікаря" - про це сказала в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій на брифінгу після засідання уряду в середу 20 травня 2020 року. 
Вона наголосила, що при цьому вимоги однакові як до державних, так і до приватних закладів дошкільної освіти: "Це носіння маски вихователями і працівниками, вимірювання температури, наявність антисептиків, постійне прибирання та уникнення активностей та ігор з персональними контактами. Всі деталі щодо організації та проведення щодо відкриття закладів дошкільної освіти будуть опубліковані на сайті міністерства охорони здоров’я після підписання головним державним санітарним лікарем".
Вона також нагадала, що схвалений урядом документ був оприлюднений на сайті МОЗ для громадського обговорення.

З цього питання, Саратська селищна рада повідомляє наступне:
19 травня 2020 року селищний голова Анатолій Негодяєв спільно з секретарем селищної ради Єрьоменко С.В., головним бухгалтером селищної ради Бондаренко М.Д. провів робочу нараду з адміністрацією КЗ «Саратський ДНЗ (ясла-садок)» у складі в.о. завідуючої закладом С.М. Грищук, бухгалтером закладу Дергач  О.В., медичними сестрами Ситніковою Т.В., Яконі Н.І., завідуючої господарством Кривиденко І.В., з питань підготовки дошкільного закладу до його відкриття  27 травня 2020 року.
Перед адміністрацією дошкільного закладу керівництвом селищної ради поставлені задачі по забезпеченню  необхідної кількості засобів дезінфекції для оброблення приміщень,території закладу, придбання багаторазових індивідуальних масок, гумових рукавичок, антисептиків для рук, безконтактних термометрів, тощо. 
Так, станом на 21 травня 2020 року, у дошкільний заклад вже придбано 5 безконтактних термометрів за ціною 1,5 тис. грн. кожний, дезінфікуючи засоби для обробки приміщень, маски, гумові рукавички, контейнери для використаних масок та рукавичок. 
За період карантину у дошкільному закладі його працівниками проведено косметичний ремонт у приміщеннях, благоустрій території. Селищною радою на придбання матеріалів (краска,розчинники, шпаклівка, щітки, тощо) для поточного ремонту  виділено кошти з селищного бюджету та профінансовані витрати в сумі  23,0 тис. грн.
Першочергово вирішені питання придбання продуктів харчування для дітей та виплати заробітної плати працівникам закладу за квітень і травень місяці поточного року за рахунок коштів селищного бюджету, що пов’язано з відмовою районної ради та райдержадміністрації продовжувати виділяти кошти дошкільної субвенції на утримання закладу по захищеним статтям видатків, що є порушенням укладеного договору №1 від 8 січня 2020 року "Про передачу коштів з районного бюджету на здійснення окремих видатків місцевих бюджетів",  між Саратською районною та селищною радами та Бюджетного Кодексу України.
 Вихователями закладу проведено опитування батьків, про кількість дітей, які мають можливість  відвідувати дошкільний заклад з 27 травня 2020 року. Попередня кількість склала 106 дітей зі 169 дітей списочного складу.
 З 25 травня до 27 травня 2020 року включно, батькам надається термін для відвідування дитячого сімейного лікаря  для огляду дитини, отримати медичні довідки про стан дитини та надати  їх до дошкільного закладу.
Контактний телефон для довідок: 2 20 03 -  Єрьоменко Світлана Володимирівна
                                                          Саратська селищна рада

 

Інформація депутатів селищної ради щодо стану водопостачання в селищі Сарата.

Депутатський округ № 1 (вулиці Сонячна, Пушкіна, Лісова, провулок Мельничний, буд. Градозахисту). Подача  води здійснюється з артезіанської свердловини (телевишка) в достатньому обсязі, постійно задовольняючи потребу у водопостачанні мешканців округу. Збою у подачі води після гідродинамічного очищення свердловини (2017 рік) на окрузі не було.
Проте, у травні місяці поточного року у зв’язку із довготривалою відсутністю атмосферних опадів на території Півдня України, деякі власники присадибних ділянок на провулку Мельничний, вулиць Сонячна, Пушкіна, Лісова почали здійснювати полив городів, використовуючи капельне зрошення та поливочні шланги. Така ситуація склалась  у суботу 16 травня 2020 року, коли о  12 год. дня по вулиці Сонячна, Пушкіна була відсутні в системі вода. Депутатом округу № 1 Єрьоменко С.В. було попереджено мешканців округу про недопущення безконтрольного поливу городів, квітників, яке призводе до спустошення води у башті Рожновського та часу її наповнення. Проте це поодинокий випадок. Водопостачання на окрузі повністю відповідає потребам мешканців. 

 

Уважаемые жители поселка Сарата для того, чтобы вы объективно и в полной мере оценивали ситуацию по обеспечению водой  поселка в разных его частях, даем вам следующую информацию:
Количество функционирующих артезианских скважин на территории поселка  составляет -12 единиц, из них:
1.Артезианская скважина Телевышка обеспечивает водой новые планы -ул. Лесная, Пушкина, Солнечная, пер. Мельничный ;
2.Артезианская скважина  Мельничная обеспечивает водой ул. Мельничная, Халикова, К.Вернера от № 1 до площади Патриотов;
3.Артезианская скважина, расположенная в районе старого Винзавода по ул. Мельничная №83 а обеспечивает водой улицы Узкая, Мира, И.Линдла от №1 до перекрестка с ул. Вокзальная ;
4.Комплекс артезианских скважин ул. Соборная (выше Поликлиники), а именно:
Полевая №1, Полевая №2, Центральная№3, сероводородная №4. Эти четыре скважины обеспечивают водой ЦРБ, ул. Соборная от №2а до площади Соборной, ул.Л.Украинки от №1 до №13, ул.Космонавтов, ул.Садовая, ул. К.Вернера от площади Соборной до площади Патриотов, ул.Чкалова на всем её протяжении, ул. И. Линдла от пер.Вокзального до перекрестка ул.Соборной, ул.Речная, ул.Вокзальная пер. Вокзальный , от перекрестка И. Линдла до реки Сарата, Саратский Рынок, ул. Соборная от №49 до кабельного участка №48, ул. Мичурина, улицы Новой Сараты, жд станцию;
5.Все улицы Новой Сараты дополнительно подпитывает артскважина с Башней Рожновского, расположенные по ул. Чкалова,48а (р-н Межрайбаза);
6. Артезианская скважина ЛМС обеспечивает водой все дома ЛМС.;
7.Артскважина Шевченко 1 обеспечивает водой улицы Победы,Шевченко, Тенистая,Л.Украинки от №15 до №21.
8.Артезианская скважина Первомайская обеспечивает улицы Гагарина, Первомайская, переулок Первомайский, К.Вернера от Кирхи и до Пятихаток, Фейгеля,  И.Линдла от перекрестка с ул.Соборной  до №3/36,улицу Соборную от площади Соборной до перекрестка  с ул. И.Линдла.
9.Артскважина Воинская  часть по ул.И.Линдла обеспечивает дома №2/11,№2/12,воинскую часть, дома по ул.Соборной от №2/13 до №47.
Предприятие КП «САРАТАКОММУНСЕРВИС» в своей работе использует глубинные насосы  марки ЭЦВ Херсонского электромеханического завода, которые на всех скважинах работают в штатном режиме на полную мощность и дают максимальный объем  воды, что составляет  в месяц приблизительно  13,6 тыс.м3 из которых допустимые потери 20% ( 2,7 тыс.м3) на оставшиеся 10,9 тыс.м3 выставляются абонентам счета которые ими оплачиваются в размере 70% (30% должники, что составляет  50,6 тыс.грн. в месяц )
Все участки поселка (исключая периоды ремонтных работ) полностью  обеспечены водой  это приблизительно ¾ населения Сараты. Недостаточно воды в нижней части поселка, а именно улицы Мичурина, ул. Соборная от дома №49 до нижнего участка ЛМС №65 б , участок Саратского рынка, ул. Речная,  нижняя часть ул. Вокзальной,  переулок Вокзальный,  жд станция и улицы Новой Сараты .
Причины этого:
       - засушливая осень, бесснежная зима и весна без осадков привели к  значительному снижению дебета воды в подземных горизонтах по всей Бессарабии. Кроме этого к Новой Сарате в период её застройки  проложен самый протяженный  водогон  приблизительно    ( до 2,5км) по ходу которого к нему подключены  водозатратные  объекты: стадион  с поливом футбольного поля), 4-х  -5-ти этажные здания райсовета, аптеки, жилого дома с дежурным магазином, Укртелекома , почты и другие, а главной причиной нехватки воды в летний период из года в год все-же является массовый полив  территорий приусадебных участков (сады, огороды…) 
     Сегодня наконец-то в Сарате идет дождь. Дай Бог чтобы он продолжался не менее суток. Нет сомнений, что после него Новая Сарата будет с водой, (так как надобность в поливе отпадет)!!! 

                                                                                                          Администрация 
                                                                                                          КП « САРАТАКОММУНСЕРВИС»

 

 

ЗВІТ САРАТСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗА І КВАРТАЛ 2020 РОКУ

РОЗДІЛ: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

 Турбота про людей, які перебувають у складних життєвих обставинах – один із основних напрямів соціальної політики селищної ради. 

Так, за період з 01.01.2020 року по 27.04.2020 року на соціальний захист  населення селища Сарата  (лікування, скрутне становище, тощо)  спрямовано  786,4  тис. грн., а саме:

    240,5 тис. грн. на лікування 68 чоловік, в тому числі: 

- 108,5 тис. грн. на лікування в стаціонарних та амбулаторних умовах (35 осіб),  

- 55,0 тис. грн. на лікування онкології та проведення операцій (8  чоловік), 

- 20,0 тис. грн. на лікування 4 дітей.

- 57,0 тис. грн. матеріальна допомога мешканцям селища у зв’язку із скрутним матеріальним становищем (21 чоловік.);

- 3,9 тис. грн. – матеріальна допомога матері загиблого воїна афганця (пільга 50% на 0,5 тони вугілля, 0,5 скл. м. дров, 0,5 балона скрапленого газу);

22,0 тис. грн. – разова матеріальна допомога воїнам інтернаціоналістам до Дня інтернаціоналістів (22 особи);

130,0 тис. грн. - на надання матеріальної допомоги у вигляді 0,5 куб. скм. дров на кожного, одиноким непрацездатним інвалідам І групи, інвалідам ВВВ, дітям – сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям – інвалідам ( 200 осіб * 650 грн.).

117,0 тис. грн. – на придбання 0,5 тони вугілля одиноким інвалідам І групи,  дітям – сиротам,  дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям – інвалідам – 39 осіб; 

123,0 тис грн. – матеріальна допомога медичним працівникам які будуть задіяні у лікуванні хворих на COVID-2019 (123 працівника);

150,0 тис грн. – матеріальна допомога найбільш соціально незахищеним мешканцям смт Сарата (самотні пенсіонери, пенсіонери – опікуни, сім,ї, які перебувають на обліку неблагополучних сімей Саратської селищної ради), під час загальнонаціонального карантину,  спричиненого поширенням короновірусної хворобина території України (150 осіб).  

РОЗДІЛ: РОЗВИТОК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ            

На заохочення учасників спортивних змагань спрямовано 46,0 тис грн, а саме:

 10,0 тис грн - заохочення Волейбольної команди «САРАТА» за І місце в районних змаганнях з волейболу;

 1,2 тис грн – заохочення за ІІІ місце у ваговій категорії 92 кг на Чемпіонаті Одеської області з вільної боротьби серед кадетів;

 8,2 тис грн – заохочення найкращого учня Саратського шахо – шашкового клубу «Сарата –ШАХ»;

12,5 тис грн. – заохочення жіночої волейбольної команди, за І місце в змаганнях з волейболу серед жіночих команд «Районній спартакіаді АПК – 2020»;

14,1 тис грн. – заохочення ФК «САРАТА» за прийняття участі в спартакіаді АПК з міні футболу,  яка проходила протягом лютого 2020 року

З ПЕРШИХ УСТ Дата створення: 09:39 26.09.2020
Привітання Дата створення: 16:50 25.09.2020

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *